Mięso, alkohol są złe.

Choroba bogaczy, w taki sposób kiedyś określano dnę moczanową. Inne nazwy, które możemy spotkać to także podagra albo artretyzm. Zapewne nie jeden z nas słyszał, że kogoś boli palec, kolano. Nie pomagają silne leki, a ból jest ostry i niesamowicie uciążliwy.

Dostatnie życie oraz spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu, mięsa czy coraz popularniejszych owoców morza wcale nie ułatwia walki z chorobą. Objawy są bardzo charakterystyczne ból i obrzęk stawów. Czy wiesz co wywołuje tę podstępną chorobę? Oczywiście podwyższony poziom kwasu moczowego, powoduje on odkładanie się w tkankach kryształków moczanu sodu.

Początkowo ból jest ostry, lecz krótkotrwały, wraz z rozwojem choroby objawy się nasilają oraz pojawiają się częściej niż na początku, trwają dłużej. Należy pamiętać, że choroba niestety cały czas postępuje, jeśli nie wprowadzi się odpowiedniego leczenia. Wraz z rozwojem następuje wyniszczenie narządów w naszym organizmie.

Podczas zastosowanego leczenia bardzo ważne jest zdrowe żywienie. Dieta w dnie moczanowej pozwala zachować nasz organizm w dobrej kondycji, osoby chore na podagrę powinny unikać zbyt dużych ilości mięsa, alkoholu i owoców morza.

Czy już wiesz jak radzić sobie z chorobą? Z pomocą na pewno przyjdzie lekarz, specjalista zleci odpowiednie lekarstwa, które uśmierzą ból, a także pomogą zastopować silną chorobę. Nie warto rezygnować z własnego leczenia, brak leków może doprowadzić do wyniszczenia naszego organizmu. Zdrowie i życie ma się jedno, dlatego też nie warto go niszczyć.

Author: radiomaks.pl