Jakie możliwości montażu okien dają konsole montażowe?

Konsole montażowe zapewniają szerokie możliwości instalacji okien zarówno w nowych, jak i już istniejących obiektach. Są często stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, jednak z powodzeniem wykorzystuje się je również przy pracach termomodernizacyjnych w starszych domach. Konsole okienne doskonale sprawdzają się przy ciepłym montażu okien pozwalającym na zminimalizowanie strat energii.

Ciepły montaż okien na konsolach

Przy tym typie instalacji stolarki otworowej stosowanych jest kilka warstw izolacji pozwalających na redukcję ryzyka wystąpienia mostków termicznych. Są to przestrzenie między oknem a murem, które często pojawiają się przy zastosowaniu tradycyjnych technik instalacyjnych. Ciepły montaż pozwala na zachowanie maksymalnej szczelności, a co za tym idzie, obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie obiektu. Będzie najbardziej efektywny, jeżeli okna zostaną umieszczone w warstwie izolacji budynku. Oznacza to konieczność wysunięcia elementów stolarki otworowej poza obręb muru. W takich sytuacjach wykorzystuje się konsole do okien.

Uniwersalne konsole do montażu okien

Konsole montażowe można zastosować przy instalacji okien wykonanych z różnych materiałów – drewna, aluminium czy PCV. Co więcej, doskonale sprawdzają się przy elementach o nietypowych kształtach i dużej masie, coraz popularniejszych w nowoczesnych budynkach. Konsole występują w wielu wariantach, a do montażu okna mogą być potrzebne różne typy wsporników. Najlepiej będzie zamówić je u dystrybutora okuć, którego pracownicy pomogą w doborze odpowiednich elementów. Szeroki wybór konsol okiennych i innych elementów niezbędnych przy instalacji stolarki otworowej oraz praktyczne porady znajdziesz na stronie akcesokucia.pl.

Konsole okienne wykorzystuje się podczas prac w obiektach będących w budowie bądź przy modernizacji istniejących. Wsporniki mogą zostać zamocowane do muru wykonanego z niemal każdego materiału – od klasycznych cegieł, poprzez betonowe płyty, aż po nowoczesne silikaty. Ponieważ zastosowanie konsol przyczynia się do energooszczędności, często wybierane są one do budynków pasywnych, w których dąży się do minimalizacji zużycia zewnętrznej energii. Takie obiekty muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące bilansu energetycznego, zatem wykorzystuje się w nich techniki pozwalające na poprawę izolacji, w tym ciepły montaż okien.

Author: radiomaks.pl