Minimalistyczne dodatki i akcenty: Jak dodać charakteru i wyrazu w minimalistycznym wnętrzu

Minimalizm w aranżacji wnętrz to coraz popularniejsze podejście, które wyróżnia się przede wszystkim prostotą formy i zasadą “mniej znaczy więcej”. Niemniej jednak, minimalistyczne wnętrza nie muszą być pozbawione charakteru i indywidualnego stylu. Niezwykle ważne jest wybieranie odpowiednich dodatków i akcentów, które nada im wyrazu i osobistego klimatu. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

1. Minimalistyczne kolory jako baza

Minimalizm zwykle kojarzy się z jasnymi, stonowanymi kolorem, takimi jak biel, szarość, beż czy kolor piaskowy. To właśnie one stanowią bazę każdego minimalistycznego wnętrza. Dzięki zastosowaniu jednolitej bazy kolorystycznej mamy więcej swobody w wyborze dekoracji i akcentów, które będą nadawały wnętrzu charakteru.

2. Proste formy i materiały

Minimalistyczna aranżacja wnętrz wyróżnia się prostymi formami i minimalistycznymi meblami. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z ciepłych materiałów i naturalnych faktur. Meble mogą być wykonane z naturalnego drewna, a dodatkami mogą być np. grube pledy z naturalnych włókien, delikatne zasłonki z bawełny czy kosze wiklinowe, które będą uzupełnieniem stonowanych kolorów.

3. Geometryczne wzory

Minimalizm ceni sobie prostotę i umiar, dlatego też wykorzystywane akcenty powinny być pozornie proste i ograniczone do geometrii. Bez wątpienia najlepiej sprawdzą się one w formie klasyków gatunku – w postaci geometrycznych wzorów na poduszkach, dywanach czy obrusach. Ożywienie dzięki wzorom z pewnością nie będzie już tak subtelne, ale i tak będzie o wiele mniej wyraziste niż np. nadmorska aranżacja wnętrz.

4. Klimatyczne oświetlenie

Odpowiednio dobrane oświetlenie może spra…
Nie zdradzono dalszej części tekstu.

Author: radiomaks.pl