Jak dbać o drewniane meble?

Drewniane meble to bardzo stylowe i prestiżowe elementy wyposażenia wnętrz.Niezależnie od tego, czy powstały z płyty, czy jest to lite drewno, powinniśmy o nie odpowiednio dbać, aby zwiększyć ich żywotność oraz zachować ich pierwotny blask. Wśród porad dotyczących mebli warto zwrócić uwagę na te, które wskazują jak dbać o meble drewniane. Dzięki zastosowaniu tych metod znacznie wydłużymy żywotność mebli i zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że drewniane meble potrafią być bardzo drogie.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że drewno to naturalny materiał. Wbrew pozorom posiada ono miękką strukturę, którą bardzo łatwo jest zarysować. Rysy na drewnianych meblach wyglądają bardzo estetycznie i wpływają na ich wytrzymałość, dlatego warto do ich pielęgnacji stosować delikatne preparaty i ściereczki, które minimalizują ryzyko zadrapań lub uszkodzenia mebli w trakcie ich czyszczenia. Do regularnego odświeżania mebli wystarczy nam już delikatnie zwilżona szmatka. Więcej porad o tym, jak dbać o meble w domu, znajdziecie tutaj https://www.meble.pl/poradnik.

O co jeszcze powinniśmy zadbać?

Drewno bardzo nie lubi nadmiaru wody, która wpływa na rozwalenie struktury mebli. W związku z tym po każdym czyszczeniu wycierajmy meble do sucha. Powinniśmy je wycierać również wtedy, gdy przez nieuwagę je zmoczymy, na przykład gdy wylejemy na nie wodę lub inny płyn. Szybkie wytarcie mebla pozwoli nam o niego dobrze zadbać. Do pielęgnacji i czyszczenia mebli warto stosować preparaty, które są delikatne dla struktury drewna. Na rynku bez trudu znajdziemy odpowiednie środki do pielęgnacji drewnianych mebli z płyt oraz z litego drewna.

Przy pielęgnacji drewnianych mebli warto również zastosować preparaty, które tworzą na powierzchni mebla dodatkową barierę ochronną. Mogą to być dedykowane woski lub olej do drewnianych mebli. Te naturalne preparaty wystarczy rozprowadzić na powierzchnmi drewna, dzięki czemu zyska ono blask oraz dodatkowe zabezpieczenie przed zniszczeniem. Dobrze przygotowane meble nie przyciągają kurzu, dzięki czemu ich pielęgnacja jest dużo prostsza, a my zaoszczędzony w ten sposób czas możemy wykorzystać do innych działań. W związku z tym warto odpowiednio dbać o swoje meble, nie tylko te wykonane z drewna.

Author: radiomaks.pl