Rower na drodze

Wyjeżdżając rowerem z naszej posesji może napotkać nas wiele przyjemnych, a także przykrych sytuacji. Na ruchliwej drodze czai się wielkie niebezpieczeństwo, lecz pomimo strachu pokonujemy ten krótki odcinek.

Wszyscy zastanawiają się, czy jazda chodnikiem byłaby bezpieczniejsza. Dyskusje bywają długie, opinie różne. Prawo o ruchu drogowym jasno stwierdza, że rowerzyści muszą poruszać się po ścieżkach rowerowych, a gdy takich nie ma po drodze, jak najbliżej krawędzi. To tylko namiastka wszystkiego, co powinniśmy umieć.

Przepisy ruchu drogowego dla rowerzystów wyjaśniają bardzo wiele spornych kwestii. Warto zapoznać nasze dzieci, ale nie tylko z podstawowymi zasadami, osobom dorosłym także przyda się niewielkie odświeżenie. Osoby, które na co dzień korzystają z samochodu doskonale mają opanowane wszelkie umiejętności teoretyczne, trochę trudniej z ludźmi, którzy nie korzystają z przepisów każdego dnia. Czy i Ty uwielbiasz podróże rowerem? Czy chcesz poczuć się bezpiecznie? Wyciągnij słuchawki z uszu, posłuchaj tego co Cię otacza, zapomnij chociaż na chwilę o telefonie. Młodzi ludzie często naciągają sytuację, która może się dla nich pokazać ciężka, wręcz niebezpieczna w skutkach.

Wiele statystyk policyjnych i nie tylko uważa, że w bardzo wielu stłuczkach, w których rowerzyści biorą udział to właśnie ich wina. Kierowcy jeżdżą nieostrożnie, lecz brak sygnalizacji lub zbyt późne określenie ruchu przez rowerzystę skutkuje wypadkiem, który przy zachowaniu odpowiednich zasad mógł się wcale nie wydarzyć.

Author: radiomaks.pl